Mistrovství světa ve fotbale

0
You are here:
< Back

Mistrovství světa ve fotbale

Mistrovství světa ve fotbale (oficiální anglický název: FIFA World Cup) je nejdůležitější soutěž mužských fotbalových družstev. Je organizována světovou fotbalovou konfederací FIFA. Finálový turnaj je nejsledovanější světovou sportovní událostí, předstihuje dokonce i olympijské hry[zdroj?]. Vítěznému týmu náleží trofej pro mistra světa, která nahradila odcizenou Zlatou Niké.

Mistrovství světa ve fotbale 2006

Mistrovství světa ve fotbale 2006 (oficiálně 2006 FIFA World Cup Germany) bylo osmnácté mistrovství světa v dějinách fotbalu. Finálový turnaj se odehrál mezi 9. červnem a 9. červencem roku 2006 v Německu. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Rozlosování do 8 skupin po 4 týmech proběhlo 9. prosince 2005. Nejlepší hráči mistrovství světa: Zinédine Zidane (Francie), Fabio Cannavaro, Andrea Pirlo (oba Itálie).

Mistrovství světa ve fotbale 1958

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 8. června do 29. června 1958 ve Švédsku. Finále se hrálo 29. června 1958. Celkem padlo na turnaji 126 branek, což je v průměru 3,6 branky na zápas.

Mistrovství světa ve fotbale 1982

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 13. června do 11. července 1982 ve Španělsku. Turnaj byl oproti předchozímu ročníku rozšířen na 24 celků. Finále se hrálo 11. července 1982, a zvítězila v něm Itálie 3:1 nad reprezentací Západního Německa .Celkem padlo na turnaji 146 branek, což je v průměru 2,81 branky na zápas.Nejlepším střelcem turnaje s 6 brankami se stal Paolo Rossi (Itálie).Nejlepší hráči mistrovství světa: 1. Paolo Rossi (Itálie), 2. Paulo Roberto Falcão (Brazílie), 3. Karl-Heinz Rummenigge (SRN).

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA) – skupina I

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA).Skupina I kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 byla jednou z 9 evropských kvalifikačních skupin na tento šampionát. Postup na závěrečný turnaj si zajistil vítěz skupiny. Osm nejlepších týmů na druhých místech ze všech skupin hrálo baráž, zatímco nejhorší tým na druhých místech přímo vypadl.

Mistrovství světa ve fotbale 2002

Mistrovství světa ve fotbale 2002 (oficiálně 2002 FIFA World Cup Korea/Japan) bylo sedmnácté mistrovství světa v dějinách fotbalu. Finálový turnaj se odehrál mezi 31. květnem a 30. červnem roku 2002 v Jižní Koreji a Japonsku. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul mistrů světa získal tým Brazílie, když ve finále zdolal Německo. Další místa v pořadí překvapivě obsadili Turecko a domácí Jižní Korea. Celkem padlo na turnaji 161 branek, což je v průměru 2,5 branky na zápas. Nejlepším střelcem turnaje se stal s 8 brankami Ronaldo z Brazílie. Nejlepší hráči mistrovství světa: Oliver Kahn (Německo), Ronaldo (Brazílie), Hong Mjong-po (Jižní Korea).

Mistrovství světa ve fotbale 2026

Mistrovství světa ve fotbale 2026 bude již 23. mistrovstvím pořádaným federací FIFA. Závěrečný turnaj, kam se mužské fotbalové národní týmy probojují z kvalifikace, se uskuteční v Kanadě, Mexiku a USA. Bude to první MS ve fotbale v kategorii dospělých konající se ve třech zemích.

Mistrovství světa ve fotbale 2010 – skupina A

Skupina A Mistrovství světa ve fotbale 2010 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Jihoafrické republiky, Mexika, Uruguaye a Francie.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2010 (UEFA) – baráž

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2010 (UEFA).Do baráže postoupilo nejlepších 8 týmů na druhých místech skupinové fáze. Jeden tým tak přímo vypadl, přestože se umístil na druhé příčce. Do tohoto žebříčku se nepočítaly výsledky se šestými týmy v dané skupině, aby nebyla pětičlenná skupina znevýhodněna.

Mistrovství světa ve fotbale 1986

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 31. května do 29. června 1986 v Mexiku. Původně se však mělo konat v Kolumbii. Protože ale Kolumbie nesplnila podmínky pro pořádání, FIFA v roce 1983 rozhodla o novém místě konání šampionátu. Zúčastnilo se jej 24 celků. Finále se hrálo 29. června 1986. Celkem padlo na turnaji 132 branek, což je v průměru 2,5 branky na zápas. Nejlepším střelcem turnaje s 6 brankami se stal Gary Lineker (Anglie). Nejlepší hráči mistrovství světa: Diego Maradona (Argentina), Harald Schumacher (SRN), Preben Elkjær Larsen (Dánsko).

Mistrovství světa ve fotbale 2010 – skupina C

Skupina C Mistrovství světa ve fotbale 2010 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Anglie, USA, Alžírska a Slovinska.ZápasyAnglie vs. USAAlžírsko vs. SlovinskoSlovinsko vs. USAAnglie vs. AlžírskoSlovinsko vs. AnglieUSA vs. AlžírskoTabulka

Mistrovství světa ve fotbale 1994

Mistrovství světa ve fotbale 1994 bylo patnácté mistrovství světa v dějinách fotbalu. Finálový turnaj se odehrál mezi 17. červnem a 17. červencem roku 1994 v Spojených státech amerických. Turnaje se zúčastnilo 24 týmů, rozlosovaných do 6 skupin po 4 týmech. Ze základních skupin postoupily do osmifinále vždy dva nejlepší týmy ve skupině a dále čtyři nejlepší týmy ze třetích míst. Celkem padlo na turnaji 141 branek, což je v průměru 2,7 branky na zápas. Nejlepšími střelci turnaje se se šesti brankami stali Oleg Salenko (Rusko) a Christo Stoičkov (Bulharsko). Nejlepší hráči mistrovství světa: Romário (Brazílie), Roberto Baggio (Itálie), Christo Stoičkov (Bulharsko).

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 – mezikontinentální baráže

Mezikontinentální baráže kvalifikace na mistrovství světa ve fotbale 2014 určily zbylé dva účastníky finálového turnaje.FormátMezikontinentálních baráží se zúčastnila čtveřice týmů:Tyto čtyři týmy byly na hlavním losu kvalifikace konaném dne 30. července 2011 v Riu de Janeiro rozlosovány do dvojic, ve kterých se v listopadu 2013 utkaly systémem doma a venku o zbylá dvě místa na MS 2014. Ze dvojice postoupil tým s lepším sečteným skóre. V případě rovnosti rozhodovalo pravidlo venkovních gólů. Pokud ani to nerozhodlo, následovalo prodloužení, případně penaltový rozstřel.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (AFC) – čtvrtá fáze

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (AFC).Ve čtvrté fázi asijské kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 bylo 10 týmů rozlosováno do dvou skupin po pěti účastnících, kteří se utkali dvoukolově každý s každým doma a venku. První dva týmy z každé skupiny následně přímo postoupily na závěrečný turnaj, zatímco týmy na třetích místech postoupily do baráže o místo v mezikontinentální baráži.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2018 – Mezikontinentální baráže

Mezikontinentální baráže kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2018 určí zbylé dva účastníky finálového turnaje.FormátMezikontinentálních baráží se zúčastní čtveřice týmů:Tyto čtyři týmy byly na hlavním losu kvalifikace rozlosovány do dvojic, ve kterých se v listopadu 2017 utkají systémem doma a venku o zbylá dvě místa na MS 2018. Ze dvojice postoupil tým s lepším sečteným skóre. V případě rovnosti rozhodovalo pravidlo venkovních gólů. Pokud ani to nerozhodlo, následovalo prodloužení, případně penaltový rozstřel.

Mistrovství světa ve fotbale 2010 – skupina F

Skupina F Mistrovství světa ve fotbale 2010 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Itálie, Paraguaye, Nového Zélandu a Slovenska.ZápasyPoznámka: Zvýraznění týmu znamená, v jakých dresech tým hrál. Pokud tým není zvýrazněn, znamená to, že hrál v bílých dresech.Itálie vs. ParaguayNový Zéland vs. SlovenskoSlovensko vs. ParaguayItálie vs. Nový ZélandSlovensko vs. ItálieParaguay vs. Nový ZélandTabulka

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA) – skupina G

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA).Skupina G kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 byla jednou z 9 evropských kvalifikačních skupin na tento šampionát. Postup na závěrečný turnaj si zajistil vítěz skupiny. Osm nejlepších týmů na druhých místech ze všech skupin hrálo baráž, zatímco nejhorší tým na druhých místech přímo vypadnul.

Mistrovství světa ve fotbale 2014 – skupina G

Skupina G Mistrovství světa ve fotbale 2014 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Německa, Portugalska, Ghany a USA.TýmyPoznámka: Žebříček z října 2013 byl použit pro určení nasazení při konečném pořadí losování skupin na Mistrovství světa. Žebříček z června 2014 ukazuje aktuální pořadí mužstva ve světovém žebříčku FIFA.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA) – skupina B

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA).Skupina B kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 byla jednou z 9 evropských kvalifikačních skupin na tento šampionát. Postup na závěrečný turnaj si zajistil vítěz skupiny. Osm nejlepších týmů na druhých místech ze všech skupin hrálo baráž, zatímco nejhorší tým na druhých místech přímo vypadl. Nejhorším týmem na druhých místech ze všech skupin bylo právě Dánsko (skupina B), takže do baráže nepostoupilo.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2018 (UEFA) – Baráž

Do baráže postoupilo nejlepších 8 týmů na druhých místech skupinové fáze. Jeden tým tak přímo vypadl, přestože se umístil na druhé příčce. Do tohoto žebříčku se nepočítaly výsledky se šestými týmy v dané skupině.

Mistrovství světa ve fotbale 1954

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 16. června do 4. července 1954 ve Švýcarsku. Zúčastnilo se jej 16 celků. Finále se hrálo 4. července 1954. Hostitelská země byla vybrána v roce 1946, důvodem bylo, že v roce 1954 bylo 50. výročí založení FIFA. Proto byl turnaj přidělen zemi, ve které sídlí řídící orgány FIFA.Celkem padlo na turnaji 140 branek, což je v průměru 5,38 branky na zápas.Nejlepším střelcem turnaje s 11 brankami se stal Sándor Kocsis z Maďarska.Hvězdy mistrovství světa: Fritz Walter (SRN), Ferenc Puskás, Sándor Kocsis (oba Maďarsko).

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2018 (UEFA) – skupina I

Skupina I kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2018 je jednou z 9 evropských kvalifikačních skupin na tento šampionát. Postup na závěrečný turnaj si zajistí vítěz skupiny. Osm nejlepších týmů na druhých místech ze všech skupin bude hrát baráž, zatímco nejhorší tým na druhých místech přímo vypadne.

Mistrovství světa ve fotbale 2010 – skupina H

Skupina H Mistrovství světa ve fotbale 2010 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Španělska, Švýcarska, Hondurasu a Chile.ZápasyHonduras vs. ChileŠpanělsko vs. Švýcarsko Chile vs. ŠvýcarskoŠpanělsko vs. Honduras Chile vs. ŠpanělskoŠvýcarsko vs. Honduras Tabulka

Mistrovství světa ve fotbale 2010 – skupina D

Skupina D Mistrovství světa ve fotbale 2010 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Německa, Austrálie, Srbska a Ghany.ZápasyPoznámka: Zvýraznění týmu znamená, v jakých dresech tým hrál. Pokud tým není zvýrazněn, znamená to, že hrál v bílých dresech.Srbsko vs. GhanaNěmecko vs. AustrálieNěmecko vs. SrbskoGhana vs. AustrálieGhana vs. NěmeckoAustrálie vs. SrbskoTabulka

Mistrovství světa ve fotbale 2010

Mistrovství světa ve fotbale 2010 bylo 19. mistrovství pořádané asociací FIFA. Závěrečný turnaj se konal v období od 11. června do 11. července v Jihoafrické republice. Je to poprvé v historii, kdy mistrovství světa pořádal člen CAF. Mistry světa se stali fotbalisté Španělska, když ve finále porazili Nizozemsko 1:0 v prodloužení. Nejlepším střelcem turnaje se stal Thomas Müller a nejlepším hráčem Diego Forlán.

Mistrovství světa ve fotbale 2010 – skupina B

Skupina B Mistrovství světa ve fotbale 2010 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Argentiny, Nigérie, Jižní Koreje a Řecka.ZápasyPoznámka: Zvýraznění týmu znamená, v jakých dresech tým hrál. Pokud tým není zvýrazněn, znamená to, že hrál v bílých dresech.Jižní Korea vs. ŘeckoArgentina vs. NigérieArgentina vs. Jižní KoreaŘecko vs. Nigérie Nigérie vs. Jižní KoreaŘecko vs. Argentina Tabulka

Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 17 let

Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 17 let je od roku 1985 pravidelnou fotbalovou soutěží, kterou pořádá asociace FIFA. Původně byl turnaj pořádán pro hráče do věku šestnácti let, což se změnilo v roce 1991, kdy se mistrovství hrálo v Itálii již s hráči do sedmnácti let.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2018 (UEFA) – skupina A

Skupina A kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2018 je jednou z 9 evropských kvalifikačních skupin na tento šampionát. Postup na závěrečný turnaj si zajistí vítěz skupiny. Osm nejlepších týmů na druhých místech ze všech skupin bude hrát baráž, zatímco nejhorší tým na druhých místech přímo vypadne.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA) – baráž

Baráž o mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA) určila poslední čtyři evropské účastníky mistrovství světa ve fotbale 2014.Do baráže postoupilo nejlepších 8 týmů na druhých místech skupinové fáze. Jeden tým tak přímo vypadl, přestože se umístil na druhé příčce. Do tohoto žebříčku se nepočítaly výsledky se šestými týmy v dané skupině, aby nebyla pětičlenná skupina znevýhodněna.

Mistrovství světa ve fotbale žen

Mistrovství světa ve fotbale žen je nejdůležitější mezinárodní akcí v ženském fotbale. Koná se každé čtyři roky od roku 1991.Turnaje

Mistrovství světa ve fotbale 1938

Mistrovství světa ve fotbale 1938 bylo třetí mistrovství světa v dějinách fotbalu. Finálový turnaj se odehrával ve Francii od 4. června do 19. června. FIFA vybrala Francii jako hostitelskou zemi závěrečného turnaje v srpnu 1936. Tohoto turnaje se zúčastnilo 14 mužstev, titul obhájila Itálie poté co ve finále zdolala Maďarsko 4:2.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA) – skupina H

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA).Skupina H kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 byla jednou z 9 evropských kvalifikačních skupin na tento šampionát. Postup na závěrečný turnaj si zajistil vítěz skupiny. Osm nejlepších týmů na druhých místech ze všech skupin hrálo baráž, zatímco nejhorší tým na druhých místech přímo vypadl.

Mistrovství světa ve fotbale 1998

Mistrovství světa ve fotbale 1998 bylo šestnácté mistrovství světa v dějinách fotbalu. Finálový turnaj se odehrál mezi 10. červnem a 12. červencem roku 1998 ve Francii. Turnaj byl oproti předchozímu ročníku rozšířen na 32 týmů, rozlosovaných do 8 skupin po 4 týmech. Nejlepší hráči mistrovství světa: 1. Ronaldo (Brazílie), 2. Davor Šuker (Chorvatsko), 3. Lilian Thuram (Francie).

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 1962

V kvalifikaci na Mistrovství světa ve fotbale 1962 se národní týmy z pěti fotbalových konfederací ucházely o 14 postupových míst na závěrečný turnaj. Pořadatelské Chile spolu s obhájcem titulu – Brazílií měli účast na závěrečném turnaji jistou. Kvalifikace se účastnilo 56 zemí.

Mistrovství světa ve fotbale 1962

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 30. května do 17. června 1962 ve Chile. Zúčastnilo se jej 16 celků. Finále se hrálo 17. června 1962.Celkem padlo na turnaji 89 branek, což je v průměru 2,8 branky na zápas.Hvězdy mistrovství světa: Garrincha (Brazílie), Viliam Schrojf (Československo), Leonel Sánchez (Chile).

Mistrovství světa ve fotbale 2010 – skupina G

Skupina G Mistrovství světa ve fotbale 2010 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Brazílie, Severní Koreje, Pobřeží slonoviny a Portugalska.

Mistrovství světa ve fotbale 1966

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 11. do 30. července 1966 v Anglii. Zúčastnilo se jej 16 celků. Finále se hrálo 30. července.Celkem padlo na turnaji 89 branek což je v průměru 2,8 branky na zápas.Nejlepším střelecem turnaje s 9 brankami se stal Eusébio (Portugalsko)Hvězdy mistrovství světa: Bobby Charlton (Anglie), Franz Beckenbauer (NSR), Eusébio (Portugalsko).

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 1974 (CONCACAF)

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 1974.Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 1974 zóny CONCACAF určila jednoho postupujícího na Mistrovství světa ve fotbale 1974.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (CAF) – baráž

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (CAF).V baráži africké kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 byla desítka vítězů skupin první fáze rozlosována do dvojic, ve kterých se v říjnu a listopadu 2013 utkali systémem doma a venku o 5 postupových míst na MS 2014. Ze dvojice postoupil tým s lepším sečteným skóre. V případě rovnosti rozhodovalo pravidlo venkovních gólů. Pokud ani to nerozhodlo, následovalo prodloužení, případně penaltový rozstřel.

Mistrovství světa ve fotbale 2010 – skupina E

Skupina E Mistrovství světa ve fotbale 2010 byla jednou z osmi základních skupin tohoto šampionátu. Nalosovány do ní byly celky Nizozemska, Dánska, Japonska a Kamerunu.ZápasyPoznámka: Zvýraznění týmu znamená, v jakých dresech tým hrál. Pokud tým není zvýrazněn, znamená to, že hrál v bílých dresech.Nizozemsko vs. Dánsko* Vlastní gól připočtený Holandsku. Za autora gólu byl prohlášen dánský hráč.Japonsko vs. KamerunNizozemsko vs. JaponskoKamerun vs. DánskoDánsko vs. JaponskoKamerun vs. NizozemskoTabulka

Mistrovství světa ve fotbale 1950

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 24. června do 16. července 1950 v Brazílii. Zúčastnilo se jej 13 celků, šlo o první mistrovství světa pořádané po druhé světové válce. Finále se hrálo 16. července 1950.Celkem padlo na turnaji 88 branek, což je v průměru 4 branky na zápas.Nejlepším střelcem turnaje s 9 brankami se stal Ademir (Brazílie). Hvězdy mistrovství světa: Juan Alberto Schiaffino, Alcides Ghiggia (oba Uruguay), Ademir (Brazílie).

Finále mistrovství světa ve fotbale 2018

Finále mistrovství světa ve fotbale 2018 proběhlo mezi týmy Francie a Chorvatska 15. července 2018 na stadionu Lužniki v Moskvě. Zápas vyhrála Francie poměrem 4:2.PřehledFotbalové milníkyPři zápase padlo 6 gólů, což je nejvíc od ročníku 1966 nebo, počítáno góly v normální hrací době, nejvíc od ročníku 1958. Také padlo stejně gólů jako v posledních 4 finálových utkáních. Francie se po zápase stala podruhé mistrem světa, poprvé to bylo v roce 1998. Trenér francouzského týmu Didier Deschamps byl zároveň kapitánem vítězného týmu z roku 1998 a po Mariu Zagallovi a Franzi Beckenbauerovi je tak třetím člověkem v hostorii, který ovládl mistrovství jako hráč i trenér. Raphaël Varane je devátým v historii, který vyhrál v jediném roce jako hráč jak mistrovství světa, tak Ligu mistrů. V roce 1998 získali také Chorvaté dosud nejlepší výsledek – třetí místo, které překonali právě až roku 2018 místem druhým.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA) – skupina A

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA).Skupina A kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 byla jednou z 9 evropských kvalifikačních skupin na tento šampionát. Postup na závěrečný turnaj si zajistil vítěz skupiny. Osm nejlepších týmů na druhých místech ze všech skupin hrálo baráž, zatímco nejhorší tým na druhých místech přímo vypadl.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA) – skupina D

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 (UEFA).Skupina D kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014 byla jednou z 9 evropských kvalifikačních skupin na tento šampionát. Postup na závěrečný turnaj si zajistil vítěz skupiny. Osm nejlepších týmů na druhých místech ze všech skupin hrálo baráž, zatímco nejhorší tým na druhých místech přímo vypadl.

Mistrovství světa ve fotbale 1978

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 1. června do 25. června 1978 v Argentině. Zúčastnilo se jej 16 celků. Finále se hrálo 25. června 1978 Celkem padlo na turnaji 102 branek, což je v průměru 2,7 branky na zápas.Nejlepším střelcem turnaje s 6 brankami se stal Mario Kempes z Argentiny.Nejlepší hráči mistrovství světa: 1. Mario Kempes (Argentina), 2. Paolo Rossi (Itálie), 3. Dirceu (Brazílie).

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2014

V kvalifikaci na Mistrovství světa ve fotbale 2014 se národní týmy ze šesti fotbalových konfederací ucházely o 31 postupových míst na závěrečný turnaj, který se konal v Brazílii v červnu a červenci 2014. Kvalifikace se účastnilo 204 zemí, což vyrovnalo nejvyšší počet v historii.

Mistrovství světa ve fotbale 1974

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 13. června do 7. července 1974 v Západním Německu. Zúčastnilo se jej 16 celků. Finále se hrálo 7. července 1974.Celkem padlo na turnaji 97 branek, což je v průměru 2,6 branky na zápas.Nejlepší střelec turnaje z 7 brankami se stal Grzegorz Lato (Polsko).Hvězdy mistrovství světa: Franz Beckenbauer (SRN), Johan Cruijff (Nizozemsko), Grzegorz Lato (Polsko)

Mistrovství světa ve fotbale žen 1991

Mistrovství světa ve fotbale žen 1991 bylo první mistrovství pořádané fotbalovou asociací FIFA. Vítězem se stala ženská fotbalová reprezentace Spojených států. Turnaj se hrál na šesti stadiónech ve čtyrech městech Kanton, Fo-šan, Ťiang-men, Čung-šan.

Mistrovství světa ve fotbale 1970

  1. Mistrovství světa ve fotbale se konalo od 31. května do 21. června 1970 v Mexiku. Zúčastnilo se jej 16 celků. Finále se hrálo 21. června 1970. Během turnaje padlo celkem 95 branek, což je v průměru 3 branky na zápas. Nejlepším střelcem turnaje se s 10 brankami stal Gerd Müller NSR. Za hvězdy mistrovství světa jsou považováni Pelé, Jairzinho (oba Brazílie) a Gerd Müller (SRN). Nejlepším brankářem byl zvolen Uruguayec Ladislao Mazurkiewicz.

Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 1990 (CONCACAF)

Související informace naleznete také v článku Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 1990.Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 1990 zóny CONCACAF určila dva přímo postupující na Mistrovství světa ve fotbale 1990.

Sdílení

Comments are closed.