Jak animovat – online kurz animování

0

Zdarma stáhnout (Přispějte mi na další projekty) ve vysokém rozlišení.

Chcete-li mě sledovat i na YouTube, přihlaste se k odběru.

Stáhnout

Vážení uživatelé, chcete se naučit animovat vlastní filmečky, seriály, upoutávky a další? Ukážeme vám vše od úplného začátku a představíme vám náš jedinečný animovací software zdarma, na kterém vytvoříte jedinečné animace bez znalosti programovacích jazyků.

Animace je způsob vytváření zdánlivě se pohybujících věcí. Slovo pochází z cizího slova znamenajícího oživení. Animace se využívá mj. v animovaném filmu.

Princip animace představuje záznam na sebe navazující sekvence snímků, které jsou každý o sobě statický a drobně se od sebe liší. Při rychlém zobrazování těchto snímků postupně za sebou vzniká díky setrvačnosti lidského oka dojem plynulého pohybu. Snímky se však musí přehrávat takovou rychlostí, kterou už oko nepostřehne.

Počítačová animace je animace vytvářená výhradně pomocí výpočetní techniky. Při tvorbě počítačové animace se používá speciální grafický software. Existují v podstatě dva druhy animace: 2D (dvourozměrná) a 3D (trojrozměrná). Většina programů vytváří animaci pomocí klíčových snímků – poloha grafického objektu je určena uživatelem pomocí klíčových snímků (keyframes) a program sám dopočítá pohyb mezi těmito dvěma polohami.

Přihlaste se k odběru našeho kanálu na YouTube a přidejte se do našeho kolektivu animátorů. Najdete zde i mnoho animací, hudebních projektů a nápadů, které můžete volně využít ve svých vlastních osobních i komerčních projektech bez omezení!

Sdílení
Please wait...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *